Fotografia

UWAGI


Sympatyczna Klientko i Sympatyczny Kliencie. "Mózgowcy" od marketingu sugerują, aby na stonach www podawać minimum informacji, ponieważ czytelnicy szybko zniechęcają się, widząc zbyt dużo tekstu. Chwała im za dobre rady, ale więcej wiary w ludzi! Myślenie nie boli, a czytanie nie zabija.

Rzeczywistość jest taka, że szukając informacji chcesz ją znaleźć przede wszystkim w jednym miejscu. Chcesz, aby była rzeczowa, możliwie kompletna i jednoznaczna, ponieważ nie masz zamiaru zastanawiać się co nawiedzony autor "miał na myśli". Czy wymawiając słowo "zamek" myślał o warownej budowli, elemencie garderoby, elemencie broni palnej, mechanizmie otwierającym drzwi, zagraniu w hokeju (zamknięcie przeciwnika w tercji), czy tylko ćwiczył wydawanie przypadkowych dźwięków ...

Wyobraziłem sobie, że jestem na Twoim miejscu i szukam usługi dla siebie. Chcę otrzymać odpowiedzi "prosto z mostu". Bez "owijania w bawełnę" i bez możliwości ich interpretacji na wiele różnych sposób. Białe ma być białe, a czarne - czarne (nie mylić z klasykiem). Patrząc jednak z mojego punktu widzenia, nie mogłem też ustalić wszystkiego na sztywno. To zamknęłoby mi każdą drogę manewru i negocjacji. Musiałem znaleźć równowagę.

Tak powstały UWAGI.

Odbiegają trochę od zaleceń ww. "mózgowców", mimo to nie zniechęcaj się i przeczytaj je dokładnie. Dobrnij do końca. Wyrobisz sobie zdanie na temat mojego podejścia do różnych spraw związanych z tym, co robię i jak to robię. Wtedy zrozumiesz: dlaczego.

Układając treść kierowałem się chęcią dostarczenia Tobie tylu niezbędnych informacji, aby jakiekolwiek pytania - poza prośbą o spotkanie - były zwyczajnie zbędne, więc zanim zapytasz - sprawdź. Być może szukane odpowiedzi już tu są: